Honorees

2022 WINNERS BY REGION

Read the announcement on BusinessInsurance.com


Midwest
Elijah Adedire, Zurich Insurance Co.
Timothy Chung, Axa XL, a unit of Axa SA
Bradley Dlatt, Perkins Coie LLP
Lauren Gorte, Chubb Ltd.
Claire Louko, CNA Financial Corp.
Abbie McMillin, Ascot Group Ltd.
Emma Meyer, Aon PLC
Dan Passananti, Assurance, a Marsh McLennan Agency LLC company
Jeremy Schumacher, Safety National Casualty Corp.
Lauren Tredinnick, Munich Re Specialty Insurance Co.
 
Northeast
Brittany Baker, CyberCube Analytics Inc.
Justin Pierce Berutich, Euclid Transactional, a unit of Euclid Insurance Services Inc.
Samantha Billy, Aon PLC
Edward Cooney, Conner Strong & Buckelew
Matthew Durkin, Chubb Ltd.
Peter Halprin, Pasich LLP
Jillian Raines, Cohen Ziffer Frenchman & McKenna LLP
Marc Schein, Marsh McLennan Agency, a unit of Marsh LLC
Tracey Waller, Verisk Analytics Inc.
Larry Williams, United Services Automobile Association
 
South
Jorge Aviles, Hunton Andrews Kurth LLP
David Barnes, CAC Specialty
Matthew Beato, Wiley Rein LLP
Brian Boone, Hylant Group Inc.
Taylor Forst, Alliant Insurance Services Inc.
John Heaner, Burns & Wilcox Ltd.
Charlotte Meah, Marsh LLC
Jackie Selke, Harford Mutual Insurance Group
Morgan Shrubb, Axa XL, a unit of Axa SA
Sabrina Timmins, CNA Financial Corp.
 
West
Harrison Burka, Alliant Insurance Services Inc.
Matthew Jaber, Coalition Inc.
Ashley Jordan, Reed Smith LLP
Kait Joven, Carpe Data
Danielle Lucas, Pie Insurance Holdings Inc.
Rachel Mazie, Lockton Cos. LLC
Erin Parker, Chubb Ltd.
Leanna Peppercorn, Marsh LLC
Rachel Rossini, Axa XL, a unit of Axa SA
Claire Torkington, Aon PLC


2021 WINNERS BY REGION

Read the 2021 winner profiles on BusinessInsurance.com.
Read the announcement on BusinessInsurance.com.


NORTHEAST
Charlotte Allen, Commonwealth Financial Network
Neuris Chalas, Swiss Re Ltd.
Olivia Derderian, Great American Insurance Co.
Kevin Johnson, Munich Re America Inc.
Marek Krowka, American International Group Inc.
Kimberly Mann, Marsh LLC
Raymond Mascia, Anderson Kill P.C.
Lian Phua, Axa XL, a unit of Axa SA
Christopher Pizzo, Fox Rothschild LLP
Miranda Rodriguez, Brookfield Asset Management

MIDWEST
Chris Butler – Velocity Risk Underwriters LLC
Gerran Geyser – CNA Financial Corp.
Cody Griffin – Zurich North America
Laura Johnson – Axa XL, a unit of Axa SA
Stacie Kroll – Arthur J. Gallagher & Co.
Bradley Nebel – BMS Group
Rob Quast – The Kroger Co.
Lacy Rex – Oswald Cos.
Sam Tashima – Aon PLC
David Wald – Aclaimant Inc.

SOUTH
Emily Beach, Marsh LLC
Edward Brown, Wiley Rein LLP
Renee Bruns, Arthur J. Gallagher & Co.
Latosha Ellis, Hunton Andrews Kurth LLP
Felipe Garcia, Alliant Insurance Services Inc.
Daniel Jones, Aon PLC
Kevin McCarthy, IBTX, a unit of Acrisure LLC
William Nichols, Amwins Group Inc.
Karen Salmon, Gallagher Bassett Services Inc.
Robert Webber, Burns & Wilcox Ltd.

WEST
Stephanie Bozzuto, Cannabis Connect Insurance Services Inc.
William Cea, Brown & Riding Insurance Services Inc.
Ashley Fong, Carpe Data
Shannon Gundersen, Atlas General Insurance Services, a unit of Risk Placement Services Inc.
Jessica Hanneman, Marsh & McLennan Agency LLC
Brett Richesin, Alliant Insurance Services Inc.
Conor Sweeney, CNA Financial Corp.
Chris Theveny, Crum & Forster Holdings Corp.
Caroline Thompson, Cowbell Cyber Inc.
Amy Torres, CFC Underwriting Ltd.

Sponsors

Silver