Honorees


2019 WINNERS BY REGION:
Read the announcement on BusinessInsurance.com.
Read the 2019 winner profiles on BusinessInsurance.com.

NORTHEAST

Bryan Berkman, Marsh LLC
Patrick Bousfield, Capsicum Reinsurance Brokers LLP
Adam Budesheim, McCarter & English LLP
Lael Chappell, Attune Insurance Services LLC
Michelle Chia, Zurich North America
Peter Johnson, Spring Consulting Group LLC, a unit of Alera Group
Eliza Lopez, FM Global
Matthew Roy, Everest Insurance, a unit of Everest Re Group Ltd.
Zach Vollmer, Victor O. Schinnerer & Co. Inc., a unit of Victor Insurance Holdings
Haytham Zohny, Travelers Cos. Inc.

MIDWEST
Kaileigh Bowe, Highland Insurance Solutions, a unit of WNC Insurance Services Inc.
Jonathan Charak, Zurich North America
Lisa Hamer, Marsh LLC
Nicole Jolley, Church Mutual Insurance Co.
Christina Koppang, Travelers Cos. Inc.
Kimberly Lacker, CNA Financial Corp.
Christopher Mowery, Alliant Insurance Services Inc.
Minda Rossman, Origami Risk LLC
Sydney Sandock, Lockton Cos. LLC
Bryant Steele, Burns & Wilcox Ltd., a unit of H.W. Kaufman Financial Group Inc.

SOUTH
Lacy Benson, Marsh LLC
Miles Eibe, Crawford & Co.
Megan Fletcher, Axa XL, a unit of Axa SA
Leland Jones, Wiley Rein LLP
Teah Lupton, CNA Financial Corp.
Matt Meyer, Risk Placement Services Inc., a unit of Arthur J. Gallagher & Co.
Justin Reese, Hub International Inc.
Kyle Schielack, Higginbotham Insurance Group Inc.
Starr Taybron, IAT Insurance Group Inc.
Berri Willis, Burns & Wilcox Ltd., a unit of H.W. Kaufman Financial Group Inc.

WEST
Tara Acton, CenturyLink Inc.
Brian Davidian, R-T Specialty LLC, a unit of Ryan Specialty Group LLC
Stephanie Dunstan, Arch Insurance Group Inc.
Michael Furlong, Indio Technologies Inc.
Robby Horner, International Catastrophe Insurance Managers LLC, a unit of Victor Insurance Holdings
Nick Kuchulis, Brown & Riding Insurance Services Inc.
Justin Lehtonen, Worldwide Facilities LLC
James Martinez, Arthur J. Gallagher & Co.
Jennifer Polignoni, Alliant Insurance Services Inc.
Sarah Wander, Everest Insurance, a unit of Everest Re Group Ltd.



2018 WINNERS BY REGION:
Read the 2018 winner profiles on BusinessInsurance.com.


NORTHEAST
Robert O’Connell, Odyssey Reinsurance Company
Issy Bustamante, Willis Towers Watson P.L.C.
Jessica Cullen, Arthur J. Gallagher & Co.
Carrie DiCanio, Anderson Kill P.C.
Christina Leo, Goldman Sachs Group Inc.
Chidubem Ude, Aon P.L.C.
David Shluger, Zurich North America, a unit of Zurich Insurance Group Ltd.
Anneloes Hesen, Marsh L.L.C.
Laura Zoltan, Arch Insurance Co., a unit of Arch Capital Group Ltd.
Kyle Burnett, XL Group Ltd.
 
SOUTH
Sterling Tramonte, JLT Specialty USA, a unit of Jardine Lloyd Thompson Group P.L.C.
La’Vonda McLean, Willis Towers Watson P.L.C.
Chris Knight, Beecher Carlson Holdings Inc.
Deepak Adappa, Marsh L.L.C.
Daniela Mills, Lockton Cos. L.L.C.
Normandy Yaeger, Alliant Insurance Services Inc.
Glenn Godfrey, Wortham Insurance & Risk Management
Heather Sanderson, Franco Signor L.L.C.
Alex Rinehart, Breckenridge Insurance Group Inc.
Earne Bentley, Origami Risk L.L.C.
 
MIDWEST
Elisabeth Aleman, CNA Financial Corp.
Teddy Felker, GCG, an Alera Group Company
Luke Figora, Northwestern University
Shawn Hall, Breckenridge Insurance Services
Nick Hejna, AssuredPartners Inc.
Logan Payne, Lockton Cos. L.L.C.
Joseph Powell, Gallagher Bassett Services Inc.
Kate Simons, Aon P.L.C.
Ryan Strouth, Travelers Cos. Inc.
Justin Gress, XL Group Ltd.
 
WEST
Brandon Cole, Arthur Gallagher & Co.
Timothy Edwards, JLT Specialty USA, a unit of Jardine Lloyd Thompson P.L.C.
Pierce Perotti, Marsh L.L.C.
Heather Wilkinson, Willis Towers Watson P.L.C.
Veronica Romano, Zurich North America, a unit of Zurich Insurance Group Ltd.
Connie Liu, Aon P.L.C.
Derek Crumpler, Burns & Wilcox, a unit of H.W. Kaufman Financial Group Inc.
Matt McManus, Alliant Insurance Services Inc.
Krissy Kyjovsky, Tangram Insurance Services Inc.
Corey Rider, CNA Financial Corp.

Read the 2018 announcement on www.businessinsurance.com here.

2017 WINNERS BY REGION:
Read the 2017 winner profiles on BusinessInsurance.com.

MIDWEST
Chris Rafferty, Aon Risk Solutions
Tyler LaMantia, Arthur J. Gallagher & Co.
David Derigiotis, Burns & Wilcox Ltd.
Natalya Harvey, Cooper’s Hawk Winery and Restaurants
Michael Hessling, Gallagher Bassett Services Inc.
Chris Consolo, Marsh L.L.C.
Jay Gates, RMH Franchise Holdings Inc.
Sean M. Carney, Sidley Austin L.L.P.
Courtney Davis, University of Chicago
Prasad Gunturi, Willis Re
 
NORTHEAST
John Loftus, Willis Towers Watson P.L.C.
Jill Allison Opell, Michelman & Robinson L.L.P.
Gisel Davila, Tishman Speyer Properties
Caitlin Costello, Marsh
Shane Hogan, Aon Risk Solutions
Grace Ries, FM Global
Manan Patel, The Spofford Group Insurance Brokerage Ltd.
Megan Miller, Beecher Carlson Holdings Inc.
Timothy Crowley, Crystal & Company
Michael Turnbull, American International Group Inc.
 
SOUTH
Joey Sylvester, Arthur J. Gallagher
Brandon Perry, Victor O. Schinnerer & Co.
Wynne Sharpe, JLT Specialty USA, a unit of Jardine Lloyd Thompson Group P.L.C.
Jeff Howard, Gillis, Ellis & Baker Inc.
Kevin Smith, Willis Towers Watson
Meghan Mullee, Alliant Insurance Services Inc.
Jared Mathis, Blue River Underwriters, a unit of Breckenridge Insurance Group Inc.
Alexandra Lunde, Aon Risk Solutions
Megan McClellan, Marsh
Kimberly Ashmore, Wiley Rein L.L.P.
 
WEST
Michelle Bennett, Cable One Inc.
Eric Brown, Lockton Cos. L.L.C.
Gardner Jones, ABD Insurance & Financial Services Inc.
Joseph Laskowski, Arthur J. Gallagher
Andy Lewis, Alliant
Matt Nicholas, Willis Towers Watson
Michael Parme, Haight Brown & Bonesteel L.L.P.
Sarah Sherman, JLT Specialty USA
Jennifer Smith, Marsh
Amy Vitarelli, Heffernan Insurance Brokers

 

 

Sponsors

Gold

Silver

Program